Za nas gre!

…bi lahko zapisali v sedanjem trenutku, ko v naši deželi, ki je tik pred upravnimi volitvami v deželni svet, in ista misel še kako velja tudi za politično stanje v Italiji po hudem potresu, ki se je zgodil na zadnjih državnih volitvah in državo potisnil v sedanje stanje, iz katerega za zdaj nihče še ne vidi izhoda.
Kot smo na straneh Novega glasa že zapisali, so nedavne politične volitve v Italiji prinesle na politično pozornico novo gibanje Beppeja Grilla, kar je sicer res odraz protesta volivcev proti dosedanji stari, predragi in predvsem pa preživeti politiki, a je tudi odraz novih časov, kot so nedavne politične volitve prinesle tudi poraz levi sredini, ki jo vodi Pier Luigi Bersani, ter uspeh Silvia Berlusconija, ki so ga bili nekateri že zmotno odpisali pred volitvami. Dejansko pa so italijanske politične volitve ponovno pokazale, kako zmotno razmišljajo politiki stare garniture, ko predvsem same sebe nenehno prepričujejo, da bodo z odlaganjem prepotrebnih reform na vseh ravneh italijanske volivce še vedno prepričali, naj jim zaupajo svoj glas.
Tako imamo danes v Italiji sedaj med seboj razdeljene politične sile, ki za zdaj še ne kažejo nikakršne možnosti po medsebojnem sodelovanju in po zmožnosti oblikovanja nove vlade, ki bi nadaljevala delo Montijeve tehnične vlade, kar od Italije vsa Evropska unija ne samo pričakuje, ampak zahteva.
Nič čudnega ni, da si Berlusconi želi imeti vlado široke koalicije, ko pa vemo, da se nahaja v primežu italijanskega sodstva, in prav te dni smo bili priča skrb vzbujajočemu “pohodu” parlamentarcev njegove desne sredine na milansko sodišče, kjer jih je veselo pričakal njegov osebni odvetnik Niccolo' Ghedini, najvidnejši izvoljeni predstavniki Ljudstva svoboščin pa so na milanskem sodišču, kjer te dni poteka eno od sojenj Berlusconiju, le-ta pa je v bolnišnici zaradi očesnega vnetja, glasno nasprotovali “puču sodnikov”, kot sami imenujejo sojenja in sodne preiskave Berlusconiju. V tem trenutku tudi ni jasno, kaj bodo dosegli predstavniki Ljudstva svoboščin pri predsedniku Napolitanu, kamor bodo šli, da bi zahtevali nekajmesečni odlog sojenja Berlusconiju, pa čeprav italijanski predsednik vedno znova poudarja, da je sodstvo samostojno in politika ne sme pogojevati sodne veje oblasti.
Kako so stvari nejasne in zapletene, pa vidimo tudi v deželi Furlaniji Julijski krajini, kjer se bosta na bližnjih upravnih volitvah pomerila Debora Seracchiani in Renzo Tondo, a se te dni (pričujoči zapis je bil napisan v torek, 12. t. m. zjutraj) vse bolj zdi, da bosta morala temeljito premisliti, koga bosta dala na svoji volilni listi, zaradi sodnih preiskav je namreč deželni svet Furlanije Julijske krajine v pravem snežnem viharju, ki bo odnesel veliko vidnih političnih predstavnikov zaradi okoriščanja z javnim denarjem.
Zato smo veseli, da je deželni svetnik stranke Slovenska skupnost Igor Gabrovec takoj zahteval ter dobil od tožilstva potrdilo, da sam ni na seznamu preiskovanih zaradi okroriščanja z javnim denarjem, in bomo veseli vseh tistih, ki bodo storili enako.
Za nas pripadnike slovenske narodne manjšine pa itak velja, da bomo tudi na prihodnjih deželnih volitvah podprli tiste slovenske predstavnike in tiste politične prijatelje, ki bodo skrbeli za našo narodno skupnost tudi v prihodnje, in je zato treba tudi jasno opozoriti na nevarnost oddajanja glasov tistim protestnim gibanjem, ki do nas in naše narodne manjšine doslej niso izkazali ne spoštovanja in ne potrebnega poznavanja.

Jasno je samo to, da ni sedaj še nič jasno,...

Preberi tudi

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.

Oglej si zbirko tiskanih izdaj našega tednika.

Tiskane izdaje

Prireditve

Vreme