Velika kristalna globusa oddana

Dan pred koncem svetovnega pokala v alpskem smučanju je v Lenzerheiderju tako v moški kot ženski konkurenci padla odločitev o dobitnikih velikih kristalnih globusov. Pri moških je slavil Francoz Alexis Pinturault, pri ženskah pa Slovakinja Petra Vlhova.

Moški so danes tekmovali v veleslalomu, v katerem je slavil Alexis Pinturault. S tem si je zagotovil tako mali kristalni globus v veleslalomu kot veliki kristalni globus. Slovenec Žan Kranjec se je danes uvrstil na 12. mesto, v skupnem veleslalomskem seštevku pa je zasedel 7. mesto.

Pri ženskah je zadnji slalom v sezoni osvojila Avstrijka Kathrina Liensberger, ki si je s tem zagotovila mali kristalni globus v slalomu. Z današnjim 6. mestom pa je veliki globus v ženski konkurenci zmagala Petra Vlhova. Na zadnjem slalomu sezone sta se izkazali tudi Slovenki: Andreja Slokar je zasedla 8. mesto, Ana Bucik pa je bila 16.

Jutri se bo svetovni pokal zaključil z moškim slalomom in ženskim veleslalomom.

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.