Ema Klinec svetovna prvakinja v Oberstdorfu

Slovenka Ema Klinec je na uvodni tekmi smučarskih skakalk na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu poskrbela za zgodovinski dosežek. Dvaindvajsetletnica, druga po prvi seriji, je po napetem boju ugnala vso konkurenco in osvojila naslov svetovne prvakinje. Zbrala  je 279,6 točk, srebro je osvojila branilka naslova Norvežanka Maren Lundby, bron pa je osvojila nekdanja svetovna podprvakinja in prvakinja v mešanih ekipah ter rekorderka po številu zmag v svetovnem pokalu Japonka Sara Takanashi.

Uspešne so bile tudi preostale tri slovenske finalistke. Najboljša skakalka to zimo v svetovnem pokalu Nika Križnar (257,5) je v finalu napredovala na peto mesto, Jerneja Brecl (244,6) je bila deveta, Urša Bogataj (235,9) pa 13.

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.

Oglej si zbirko tiskanih izdaj našega tednika.