Šport
Slovenski rokometaši brez vozovnice za OI
15. 3. 2021
Moška slovenska rokometna reprezentanca je ostala brez možnosti nastopa na Olimpijskih igrah v Tokiu. Na močnem kvalifikacijskem turnirju v Berlinu je namreč premagala samo Alžirijo s 36-28. Slovenski rokometaši pa so izgubili tako z Nemčijo (36-27) kot svetovnim podprvakom Švedsko (32-25) in tako ostali brez vozovnice za Tokio, ki sta jo dobili prvo- in drugouvrščeni Nemčija in Švedska.
Slovenija tako ostaja brez nastopa na četrtih Olimpijskih igrah. Na njih so igrali leta 2000, 2004 in 2016.

