Slovenski košarkarji gredo na olimpijske igre v Tokio!

Slovenska košarkarska reprezentanca je v Kaunasu na tekmi odločitve v nedeljo premagala domačo Litvo in se prvič doslej uvrstila na olimpijske igre.

Gre za zgodovinski uspeh slovenskih košarkarjev.

Čeprav je Luka Dončič dejal, da gre za ekipn0 zmago, saj je slovenska izbrana vrsta izjemno dobra in povezana, pa smo dolžni povedati, da je slovenski čudežni fant na finalni tekmi dosegel 31 točk, imela pa je tudi 13 podaj in 11 skokov. 

Na Olimpijske igre se je uvrstila tudi Italija, ki je premagala Srbijo.

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.

Oglej si zbirko tiskanih izdaj našega tednika.

Tiskane izdaje

Prireditve

Vreme