Slovenija brez medalje na SP v Cortini

Včeraj (Nedelja, 22. februarja) se je v Cortini zaključilo svetovno prvenstvo v alpskem smučanju. Slovenski smučarji tokrat niso osvojili nobene kolajne, čeprav so bili kar nekajkrat blizu uspehu. Med presenečenji je prav gotovo 5. mesto Andreje Slokar v slalomu, ki je sploh prvič nastopila na svetovnem prvenstvu. Njen uspeh je dopolnila še Ana Bucik, ki se je v slalomu uvrstila na 9. mesto. V moški konkurenci je v slalomu 7. mesto osvojil Štefan Hadalin. V moškem veleslalomu se je izkazal tudi Žan Kranjec, ki je osvojil 6. mesto. Na paralelni veleslalomski tekmi pa je Tina Robnik osvojila 5. mesto.

Italijanska reprezentanca je na domačem prvenstvu, na katerem ni mogla računati na eno najboljših smučark Sofio Goggia, ki se je pred prvenstvom poškodovala, osvojila dve medalji. Marta Bassino je bila skupaj s Katharino Lienseberger najhitrejša na paralelnem veleslalomu, Luca De Aliprandini pa se je okitil s srebrno kolajno v veleslalomu.

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.

Oglej si zbirko tiskanih izdaj našega tednika.