Primož Roglič zmagal na dirki po Baskiji

Piše:

Slovenski kolesarski as Primož Roglič (ekipe Jumbo-Visma) je skupni zmagovalec dirke po Baskiji. Enaintridesetletni Kisovčan se je v šesti etapi od Ondarroe do Arrateja (111,9 km), na spustu četrtega od sedmih klancev, odlepil od skupine in na koncu z drugim mestom v etapi slavil 13. zmago na večdnevnih dirkah. Primož Roglič je tako drugič v karieri slavil po Baskiji, potem ko je bil najboljši že leta 2018. To je bila skupno že 52. zmaga v karieri za najboljšega kolesarja lestvice Mednarodne kolesarske zveze (UCI). V boju za etapno zmago do obračuna ni prišlo. Potem ko je slovenski zvezdnik opravil večino dela, je nato prepustil zmago Francozu Davidu Gauduju, ki je v cilj skupaj z Rogličem pripeljal s 35 sekundami prednosti pred štirimi zasledovalci. Tretji je bil Španec Alejandro Valverde. V skupnem seštevku je drugo mesto mesto pripadlo Jonasu Vingegaardu, ki je na koncu zaostal 52 sekund, tretji pa je bil Pogačar, potem ko je moral v drugi skupini večino časa sam narekovati ritem in slediti Rogličevi skupini. V etapi je 22-letnik s Klanca pri Komendi zasedel peto mesto, za Rogličem pa v razvrstitvi zaostal 1 : 07

Za oba najboljša slovenska kolesarja sledi krajši premor pred ardenskimi klasikami. Roglič bo predvidoma nastopil na dirki Amstel Gold (18. april), oba pa bosta nato tekmovala še na valonski puščici (21. april) in tretjem spomeniku sezone, Liege – Bastogne – Liege (25. april). Vsi kolesarski navdušenci, predvsem pa Rogličevi in Pogačarjevi navijači, čakajo na Tour de France, ki bo sicer šele konec junija. Takrat bo Pogačar branil zmago, ki jo je na predzadnji etapi lanskega toura odtrgal sodržavljanu Rogliču. Roglič pa je odločen se športno maščevati in osvojiti zaželeno rumeno majico na kolesarski dirki po Franciji. Žal za nas Slovence ob meji pomeni, da slovenska kolesarska asa se ne bosta (ali skoraj gotovo) udeležila Gira, ki bo letos peljal tudi mimo slovenskih in italijanskih Brd ter Gorice, s ciljem na Travniku.

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.

Oglej si zbirko tiskanih izdaj našega tednika.