Kalcinacija v naturopatiji (2)
Naturopatrski nasveti (508)
Živila, ki vsebujejo veliko kalcija, so: brokoli, špinača, sezam, buča, soja, tofu idr.
Splošno znano je, da je za absorpcijo kalcija potreben vitamin D. Pri osteoporozi se svetuje 2000 enot vitamina D in 2500 mg kalcija na dan. To pa še zdaleč ni vse, saj obstajajo določene sinergije in antagonizmi med minerali in vitamini.
Sam kalcij se ne vgradi v kosti oz. se ne absorbira, če nima pomoči – če v telesu ali dodatku za prehrano ne prejme njemu sinergičnih mineralov, kot so: magnezij, fosfor, baker, natrij, kalij, selen.
Minerali antagonisti s kalcijem so: cink, železo, mangan, svinec itd.
Vitamini, sinergični s kalcijem, so: D, B6, B5, B2.
Vitamini antagonisti s kalcijem: A, C.
Tudi absorpcija vitamina D ni učinkovita, če v telesu nimamo njemu sinergičnih mineralov: kalcija, magnezija, natrija, selena, bakra.
Kalcijev oklep ali neabsorpcija kalcija
Zakaj je dandanes toliko ljudi, ki trpi za osteoporozo? Zakaj je toliko kalcinacij, zakaj je toliko kalcija, ki se ne vsrka v kosti?
Kalcij je mineral, ki pomirja, za razliko od npr. kalija, ki poživi telo.
Z naturopatskega vidika rečemo temu tudi kalcijev oklep oz. zaščita osebnosti pred neizprosno okolico, ki terja od nas, da smo drugačni, kot v resnici smo. Bolj močni, neizprosni, elegantni, točni, iznajdljivi. Oseba se kaže čisto drugačna, kot je v resnici, ker jo neizprosna okolica prisili v to.
Ko se kalcij ne vsrka pravilno v telo, pomeni, da doživljamo veliko stresa, naša glava pravi NE, naša usta izrečejo DA.