Gledališka delavnica Društva Finžgarjev dom na osnovni šoli na Opčinah

Piše: APE

Že od leta 1962 vsako leto 27. marca obeležujemo svetovni dan gledališča. Ob tej priložnosti si je Društvo Finžgarjev dom z Opčin zamislilo čisto poseben projekt za promocijo gledališke dejavnosti na osnovnih šolah. Tako so članice društva Breda Susič, Nika Simonič, Eleonora Stanič in Francesca Vremec v ponedeljek, 15. aprila 2025, obiskale Osnovno šolo France Bevk na Opčinah, da bi otrokom predstavile zanimiv svet gledališča.

V jutranjih urah so na šoli potekale delavnice gledališča in kamišibaja. V nižjih razredih so članice otrokom predstavile svet gledališča, recitacije in igranja, v petem razredu pa so se otroci posvetili kamišibaju. Pri društvu namreč menijo, da je gledališka dejavnost izredno pomembna za otroke, saj jih uči samozavesti, koncentracije, dela v skupini, spodbuja ustvarjalnost, pogum in daje velik poudarek jeziku. Otroci v četrtem razredu so v jutranjih urah skupaj z Niko Simonič tako pripravili krajši prizor, v katerem so nastopili posebni junaki. Vsak je imel svojo vlogo: eden je bil režiser, drugi snemalec, tretji pa mrtvec in celo duhovnik. Otroci so v razredu večkrat ponavljali in vadili prizorček ter ga v popoldanskih urah zaigrali staršem.

Ob koncu pouka se je dogajanje premaknilo na sedež Društva Finžgarjev dom, kjer so otroci pokazali staršem vse, kar so se naučili v jutranjih delavnicah. Ob priliki je društvo v svojo sredo povabilo tudi Otroško skupino SDD Jaka Štoka s Proseka. Otroška gledališka skupina je na odru uprizorila predstavo z naslovom Kam je izginil Cofek. Za besedilo in režijo je poskrbela Nicole Starc, za glasbo pa Zinajda Kodrič in Iztok Cergol.

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.

Oglej si zbirko tiskanih izdaj našega tednika.

Tiskane izdaje

Prireditve

Vreme