11. rally show Santa Domenica

Piše: T.M.

Dirkalni spektakel na Hrvaškem

Po letu premora je konec tedna (27. – 28. 11. 2021) potekal največji makadamski spektakel v Sveti Nedelji pri Samoboru na Hrvaškem. Hitrostne preizkušnje se vijejo v velikem kamnolomu Savršćak Arena na izključno makadamski podlagi z atraktivnimi skoki. Krožna vožnja – njena dolžina je 8,50 kilometrov, se ponovi štirikrat, šteje pa najboljši čas. Med 90 prijavljenimi ekipami iz cele Evrope je bila tudi posadka Federico Laurencich – Alberto Mlakar iz goriškega društva Scuderia Gorizia Corse z dirkalnikom Skoda Fabia R5 avtomobilske hiše MS Munaretto. Proga je bila zelo blatna, ves čas je deževalo, zato sta izpeljala prvi krog kar previdno. Nezadovoljna s časom sta v drugem krogu dala vse od sebe in osvojila tretji najboljši čas, a kaj, ko se jima je na naslednji krožni vožnji pokvaril zadnji diferencial (kardanska gred) in sta žal izgubila čas. Na koncu sta osvojila 5. mesto na skupni razvrstitvi in tako izboljšala rezultat izpred dveh let. Konkurenca je bila kar pestra in sta kljub nevšečnosti odlično izpeljala dirko. Prva tri mesta so odnesli Avstrijci Wagner (Skoda Fabia Rally2 EVO), Harrach (Ford Fiesta Rally2) in Rigler (Ford Fiesta R5 EVO), četrto mesto pa Nemec Koch (Skoda Fabia Rally2).

Organizatorjem, ki tudi sami na ta dan sedejo v dirkalnike, gre vsa pohvala za lepo izpeljan adrenalinski vikend. Gledalcev je bilo, kljub muhastemu vremenu, veliko, pričakovali so kar 10.000 ljudi. Poskrbljeno je bilo za hrano in pijačo v velikem ogrevanem šotoru ob servisu in v številnih kioskih ob sami progi dirke. Na predvečer dirke, po predstavitvi vseh posadk, so nas lepo presenetili z ognjemetom in z obljubo, da se prihodnje leto zopet snidemo.

Prelistaj tiskano izdajo tednika Novi glas.

Oglej si zbirko tiskanih izdaj našega tednika.