OPZ Emil Komel v Ljubljani
V mesecu marcu in aprilu je veliko srečanj med pevskimi zbori; če se srečajo otroški zbori, je to še dodatna vrednost, saj je mladina v svoji sproščenosti veliko bolj pristna in prepričljiva. Ko so taka srečanja združena s kakovostnim pevskim nastopom, je to pravi kulturni užitek, ki zelo obogati nastopajoče in poslušalce.
Do take prireditve in nastopa je prišlo v soboto, 15. marca, v Viteški dvorani v Križankah v Ljubljani. Večer sta sooblikovala Otroški pevski zbor Glasbene matice iz Ljubljane in Otroški pevski zbor Slovenskega centra za glasbeno vzgojo Emil Komel iz Gorice. Prvega je vodila Irma Močnik, drugega pa Damijana Čevdek Jug. Nastopa otroških zborov je povezal Mali godalni orkester Slovenskega centra za glasbeno vzgojo Emil Komel, ki je nastopil pod taktirko Noemi Cristiani. Na klavir je ljubljanski zbor spremljala Sara Bunič, goriškega pa David Bandelj. Zelo posrečeno je bilo povezovanje koncerta, ki ga je mojstrsko opravil Aleš Ugovšek. Na oder je povabil priznanega skladatelja Damijana Močnika, ki je posredoval otrokom nekaj vzpodbudnih besed in jih navduševal za zborovsko petje. Damijan Močnik je uglasbil osem pesmi, ki so jih zapeli ljubljanski otroci. Aleš Ugovšek se je pogovarjal tudi z mladimi pevci in v šali povedal marsikatero resnico o vlogi petja. Pred mikrofon je povabil dve deklici goriškega zbora, ki sta mu zaupali, da ko bosta odrasli, ena bo pevka, druga pa igralka. Otroški zbor Emil Komel se je lepo predstavil s posrečeno izbranim programom in z vrhunsko izvedbo. Zborovodkinji Damijani Čevdek Jug gre vse priznanje, da je tako lepo pripravila otroke, ki so s petjem in z gibi navdušili številno publiko, ki je napolnila lepo Viteško dvorano v Križankah. Za konec bogatega večera sta zbora skupno zapela dve skladbi.
Otroci in spremljevalci so izkoristili lep sončen dan in si ogledali tudi nekatere zanimivosti Ljubljane. Obiskali so tudi Mestni muzej Ljubljana, v katerem je razstavljeno najstarejše leseno kolo z osjo na svetu in ima 5200 let.
DP